Зоран Заев е директно одговорен за доцнењето на плата во штипска Баргала. Toј е директно одговорен за доцнењето на плата во штипска Баргала за што самиот рече дека ќе има брзо решение на проблемот, напоменуваат во ВМРО-ДПМНЕ.

Човекот кој не може да исплати плата на уметниците и министерството за култура нема право да се фали онаму каде нема простор за тоа.

Заев не решава проблеми, тој е дел од проблемот. Баргала Заев ја реши исто како и Еврокомпизит и Колска кои се најголемите загубари. Пред 4 години овие две фабрики му беа неговото ветување.

Заев е директно виновен за осиромашувањето на македонскиот народ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.