Заев повторно се фали со пораст на просечна плата.
Се фали во време на пандемија, со пораст на невработеност која се движи меѓу 60 и 100 илјади особено кај најранливите категории или оние кои заработуваат минимални приходи.
Ти човече си изгубил комплетен допир со реалноста – реагира аналитичарот Ивор Мицковски.

Премиерот Зоран Заев денеска се пофали на Фејсбук дека просечната плата во Македонија расте во континутет.

Исплатената просечната месечна нето-плата по вработен во јануари 2021 година изнесувала 28.272 денари, што е за 2,7% повисока од истиот месец лани, или зголемување од 732 денари за една година, напиша Заев.

Заев повторно се фали со пораст на просечна плата.
Се фали во време на пандемија, со пораст на невработеност која се…

Posted by Ivor Mickovski on Wednesday, 24 March 2021Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.