Инспекторите не се плашила, ниту пак казните треба да се за затворање на фирмите! Казните ги намаливме за 60%, воведовме опомена пред казна и казните се сега сразмерни со големината на фирмите. – напиша Заев на својата фејсбук страница, објавувајќи и видео:Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.