Време е за стабилна економија на ниски даноци, вели Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО ДПМНЕ.

Време е на намален рамен данок на ниво од 8%, поддршка за стопанството со инвестиции од 4 милијарди евра, годишен раст од 4%, укинување на бројни бирократски процедури и давачки и нулта толеранција на корупцијата.

Црвениот телефон на притисоци кон бизнисмени ќе биде минато. Ова е време на одлуки.

#ИсправиСеМакедонијо, порача Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.