Доста им е од лажни ветувања. Вработените на „Охис“ и денес излегоа пред македонската Влада.

Тие го искажуваат своето незадоволство и се чувствуваат изманипулирани од првите луѓе на Владата кои им ветуваа решение, а нема ништо од тоа.

Вкупно 1200 вработени, гласно си го бараат само тоа што е нивно и заработено.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.