Денесka (12.08.2020) во 17.40 часот, во просториите на Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи вонредна  прес-конференција за медиуми, по повод пропаѓањето на Еуростандард банка.

На прес-конференцијата ќе се обрати Гордана Димитриеска Кочоска, претседател на Комисијата за материјално финанско работење на ВМРО-ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.