Техничкиот премиер Оливер Спасовски ќе одржи прес-конференција за третиот пакет економски мерки. На прес конференцијата ќе присуствуваат и вицепремиерката за економски прашања, Мила Царовска, министерката за финансии Нина Ангеловска, министерот за економија Крешник Бектеши, министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски и министерот за образование и наука, Арбер Адеми.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.