Во тек е прес-конференција на претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимовски на која се соопштува новата цена на струјата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.