Прес-конференција на претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев и министерот за економија Крешник Бектеши.

Тема на прес-конференцијата ќе биде реализација на мерката финансиска поддршка за зајакнување на конкурентноста во износ од 20 милиони евра наменета за приватниот сектор, од третиот пакет економски мерки.

На прес-конференцијата за новинарски прашања ќе бидат присутни и вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи и министерот за финансии Фатмир Бесими.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.