Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ  Христијан Мицкоски денеска заедно со градоначалникот на општина Прилеп Борче Јовчески, ќе оствари средба со претставници на Регионалната стопанска комора.

Средбата ќе се одржи во 12 часот во хотелот Кристал Палас.

По средбата предвидени се изјави кои во живо може да ги следите во видеото во продолжение.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.