Факти кои го одбележаа денот:
1. Зоран Заев и неговиот извршител Спасовски удрија по џебот на граѓаните и ја покачија цената на горивата, за профит на поединци блиски до нив.
2. Скоро 200 заразени медицински лица се резултат на неспособната и корумпирана власт која не им купила заштитна опрема.
3. Вилма Рускоска по налог на Заев ослободува притвореници во ек на пандемија, додека народот се бори да преживее.
4. СДСМ наместо на заштитна опрема и мерки за надминување на кризата троши милиони за партиски вработувања, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.