СДСМ задоцни со економските мерки. Стопанството и фирмите се во минус, обвнинуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Мерките кои ги предложи оваа криминална влада  се неприменливи и не значат помош за стопанството. Поради неспособноста на власта на СДСМ да се справи со економската криза, никој не аплицира за таканаречените антикризни мерки на владата на СДСМ затоа што мерките се неповолни и не нудат реална помош. За доброто на граѓаните и Република Македонија, СДСМ треба веднаш да ги прифати економските мерки кои што ги предложи ВМРО-ДПМНЕ. Само така може да им се помогне и на фирмите и на работниците, порачуваат од ВМРО-ДПМНЕ

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.