Новото поскапување на горивата е директно предизвикано од катастрофалните политики на Владата на СДСМ кога станува збор за акцизите за горивата. Нивната алчност да го полнат буџетот со парите на граѓаните, буџетот кој го празнат преку криминални тендери и грантови земајќи директно од џебот на народот скапо ќе ги чини граѓаните. Откако СДСМ ја превзеде власта во Македонија, акцизата за горивата порасна за 7 денари, а со неа вртоглаво пораснаа и цените на горивата, велат од ВМРО ДПМНЕ.

Наместо во услови на криза што повеќе пари да завршат кај граѓаните тие не бираа начин како да го наполнаа буџетот за да крадат од истиот. Македонските граѓани се жртва на катастрофалните политики на власта. Додека граѓаните бараат начин како да го минат месецот, некој ги брои милионите на сметките од рекетот, криминалните тендери и корупцијата. Ова не е едно општество за сите, ова е општество во кое просперираат само криминалците. На 15-ти јули граѓаните имаат шанса да ги поразат погубните политики на власта. Изборот е помеѓу обнова која ќе ја донесе ВМРО-ДПМНЕ и измама која ја имаме од Заев и СДСМ. Македонија не заборава, и народот ќе ја направи разликата, велат  од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.