Власта прави „салто мортале“ во економијата, смета Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО ДПМНЕ.

Тој во гостувањето на емисијата „Трилинг“ изјави дека граѓаните се оставени сами на себе.

Граѓаните се оставени сами на себе. Се носат политики на принципот „купи ден-продај“. Власта не сака да се откаже од репрезентации, патувања и договорни услуги и прави „салто мортале“ во економијата, изјави Мицкоски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.