Погрешна процена, слаби политички конекции или обичен реваншизам од балкански тип се меѓу можните опции поради кој владиниот Фонд за иновации одбил проект за материјалот на иднината.

Проектот за фабрика за производство на графен, материјал на 21 век што се користи од вселенската до автомобилската индустрија, што го поднел д-р Александар Димитров од Технолошко-металуршкиот факултет во Скопје бил одбиен од Фондот за иновации, објавува во своето најново видео проектот Видивака.

.

Проектот за фабрика за производство на графен, материјал на 21 век што се користи од вселенската до автомобилската индустрија, што го поднел д-р Александар Димитров од Технолошко-металуршкиот факултет во Скопје бил одбиен од Фондот за иновации, објавува во своето најново видео проектот „Види вака“.

Еден килограм графен на светскиот пазар чини 5000 евра.

Лани Фондот за иновации на скандалозен начин и процедура даде стотици илјади евра на проекти на високи функционери на СДСМ и на лица блиски на советници и најблиски соработници на премиерот Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.