Почитувани граѓани,
почитувани уметници и културни работници,
почитувани стопанственици, сопственици на мали и средни бизниси,
почитувани доктори и здравствени работници
почитувани работници, невработени, стечајци,
почитувани земјоделци,
почитувани професори, наставници, студенти, средношколци,
почитувани синдикати, организации и здруженија,
Владата на Заев сите нас нѐ задолжи 2 милијарди евра, можете ли да се сетите барем на еден видлив проект со кој животот станал подобар?, напиша на Фесјбук, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.