Чувајте ги сметките и уплатниците од платените казни, УЈП може одново да ви побара пари, предупредува скопјанец кој лани си платил казна за судска пресуда од околу 300 евра, а годинава УЈП повторно му ги побрува парите и бара да се блокира неговата сметка, пиува Пресинг ТВ.

До фирмата каде лицето работи од Управата за јавни приходи пристигнало решение за присилна наплата од парични побарувања.

Лицето на кого УЈП му побарува парични средства, својот долг по наведената пресуда го има платено уште во јуни 2018 година, а тоа го потврдила уште тогаш и даночната управа чиј печат стои на задната страна на уплатницата дека е примено.


Целиот текст на Пресинг ТВ

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.