Еве го решението за Министерство за земјоделие, вели уште еден револтиран земјоделец, истурајќи камион со собрани неоткупени праски.

Ветија дека гајба праски ќе купуваат по 150-200 денари или за килограм 15-25 денари. Еве како се снаоѓаат граѓаните, вели земјоделецот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.