РКЕ вчера по најавената измена или нова методологија за цените на горивата, ги објави новите цени кои веќе важат, а се намалени по месеци накачување.

„Супер 95“ и „Супер 98“ ќе се точат по цена помала за 1 денари или ќе чинат 71,00, односно 73,00 денари.

За два денари РКЕ ја намали цената на дизелот кој од ноќеска почна да се точи за  64,00 денари за литар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.