Владата предводена од СДСМ утре граѓаните ќе ги задолжи со нови 38 милиони евра.

Откако изминативе 4 месеци Заев и СДСМ не задолжи со над една милијарда евра, утре тоа задолжување повторно ќе се зголеми за неверојатни 38 милиони евра.

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ изминатиов период обвинуваа дека тие пари наместо за проекти, завршиле за предизборен поткуп.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.