Pакетот закони кои произлегуваат од Петтиот сет мерки за поддршка на економијата во текот на утрешниот ден ќе бидат ставени на дневен ред на Седница во Собранието, со што конечно ќе се очекува да бидат изгласани, пред се Законот за финансиска поддршка на исплата на плати.
Со оглед на тоа што овие закони беа подолго време блокирани од опозицијата со амандмани, рокот за аплицирање е продолжен, кажа министерот за економија Крешник Бектеши во гостувањето на емисијата „24 Анализа“ на Телевизија 24.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.