Во моментов се случува една катастрофа со откупот на праската во Росоман, јас на прес-конференција пред неколку дена ги повикав премиерот и министерот Николовски, кој ако сеуште е министер, бидејќи гледаме дека не се однесува како министер, изјави за тв 21, Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ.

Во моментов сме сведоци дека во Росоман се сечат цели плантажи со праски, бидејќи луѓето не можат да ја пласираат праската, рече Трипуновски.

Трипуновски уште една ги повика Заев и Николовски по итно да излезат и да најдат решение за проблемите на македонскиот земјоделец.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.