Цветан Трипуновски на својот фејсбук профил ги повика Заев и Николовски да им помогнат на лозарите.

Каде се сега Заев и Николовски

Им ветуваа живот, а донесоа беда, глад и сиромаштија, напиша Трипуновски.

Во Кавадарци вечерва е напнато. Лозарите влегуваат во Тиквеш.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.