Додека земјоделците протестираат, Љупчо (путер) Николовски на државен трошок се шета низ Европа, реагира Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ.

Ветуваа живот донесоа суша, ова е врвот на неспособноста и лицемерието!!!

Денес заедно со земјоделците од тиквешијата излегов на протестот и им дадов поддршка заради неисправните системи за наводнување во период кога се формира плодот на праската, кајсијата и лозјето, каналите за наводнивање се без вода.

Земјоделците ќе ве казнат многу поскоро од што мислите, пишува тој.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.