Статус на адвокатот Александар Тортевски:

“Триесет години се борам за еднаквост на граѓаните во сите сфери што е основна претпоставка за правна држава.

Епилогот на крајот е што постигнавме премиерот треба да одлучи дали некој законски се вработил и дали треба да остане на работа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.