Дирекција за технолошки индустриски развојни зони ќе набави пијалаци, кафе и апетисани во вредност од 10 илјади евра.

На страната на бирото за јавни набавки објавен е оглас на кои како договорен орган стои Дирекција за технолошки индустриски развојни зони, а чив предмет на договор е набавка на разни видови пијалаци, кафе и апетисани за потребите на Дирекцијата за ТИРЗ.

Како што може да се забележи во тендерската документација ќе се набавуваат по 25 килограми фстаци, лешници, бадеми и индиски ореви. Планирана е и набавка на по 20 килограми чоколадни бомбони од темно чоколадо со филови од мента, бадем и вишна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.