АМСМ ги извести возачите дека има прекин на регионалниот пат Неготино – Кавадарци.

„Од 11:15 часот на регионалниот пат Неготино – Кавадарци, поради собир во организација на Задружение на лозари „Тиквешки лозари“ на кој присуствуваат околу 50 лица со 10 ПМВ, 4 трактори, сообраќајот е во прекин во двата правци“, известија од АМСМ.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.