Автобуски превоз до Скопје и назад ќе обезбеди ТЕЦ Неготино за сите кои сакаат да учествуваат на Парадата на гордоста што ќе се одржи на 29 јуни во Скопје.

Почитувани вработени, АД ТЕЦ Неготино, ве известува дека на Геј парадата која ќе се одржи на 29 јуни во Скопје, нашата фирма обезбедува автобуски превоз. Сите вработени кои што се заинтересирани од понеделник да се пријават во фирмата кај организаторите на списокот за евиденција. Нашата фирма со големо задоволство ги поддржува настаните од ваков карактер, се вели во соопштението до вработените.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.