Стопанската Комора за енергетика реагира за случај на лажно преставување во лично име на претседателот Ѓорги Манасков и во име на Комората.

Господин Ахмет Јашаровски од Општина Куманово, повикувал граѓани и компании при што одржувал предавање и презентирање на фирмата на Премиерот Ковачевски и ЛЕСС.

 

Во централен регистар не постои друга Комора за енергетика освен нашата – се вели во реакцијата на Стопанската Комора за енергетика.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.