Дополнителната заменик-министер во Министерството за админустрација и информатично општество Невенка Стаменковска – Стојковски предупредува дека министерот Дамјан Манчевски не знае што се се потпишува во рамки на неговото министерство и какви документи се праќаат до институциите.

Само да го потсетам дека дописот издаден од МИОА и пратен до општина Ресен вели „мислењето дадено за планот за вработување за 2019 е НЕВАЛИДНО“… Кој е сега во право и дали министерот како поранешен пратеник знае што е невалидно, порача дополнителната министерка за информатичко општество и јавна администрација Невенка Стаменковска Стојковски.

Оваа реакција доаѓа откако јавно ја прозва техничкиот министер за информатичко општество и јавна администрација Дамјан Манчевски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.