Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници денеска ќе одржи вебинар за почитување и унапредување на работничките права во медиумите на тема „Зошто и за што работиме?“.

Овој вебинар, ССНМ го организира во рамки на проектот „Дигитално организирање на ЦИЕ“ во партнерство со „Union to Union“, Меѓународната Федерација на новинари (IFJ) и Шведските синдикати на новинари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.