Сојузот на синдикатите во Македонија реагира за покачувањето на платите на функционерите за неверојатни 78%.

Оттаму ги опоменуват надлежните преку соопштение во кое велат „Или функционерите како работниците или работниците како функционерите. Со што заслужија повеќе од 70% зголемување на плата на грбот на работниците. Не заборавајте, работник Ве бира“.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.