Власта спрема ново задолжување за нова кражба, предупредува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Нови фрапантни 700 милиони евра е еврообврзницата со која Владата на Заев сака да го задолжи народот, да ја покрие својата неспособност и да ги наполни личните партиски џебови. Претходно нѐ задолжија 2 милијарди евра, и што виде народот од тоа? Ништо.
Но и ова нема да им помогне. Народот врие.
П.С. Според Владата кризата завршува. Тогаш, зошто ново задолжување. Сега кој краде и кој лаже?, прашува Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.