На 14 април сменовидителите и инкасантите воЈавното претпријатие за државни патишта биле известени дека треба сами да се снајдат за превоз.
Оттаму велат дека прво им ги намалиле платите, па си играле со бодовите, па сега и превозот им го укинале.
Прво платите ни ги намалија, си играат со бодовите, па и превозот ни го скинаа. Од Скопје до Велес со сопствен превоз патуваме. Или до Глумово, до Куманово…Катастрофа, сите вријат, нема долго да донесат превоз иако има законска обврска да ни се обезбеди превоз. Ова не било последниве 20 години, велат од Јавното претпријатие за државни патишта.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.