Членот на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Славески вечерва во емисијата „Топ Тема“ изјави дека сосема e реално идната влада на ВМРО-ДПМНЕ да ги зголеми платите за над 20 отсто.

Се работи за збирен раст, секоја година 5%, вкупно 4 годни. Ако наредната Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ може да го искористи целокупниот свој мандат, тоа би значело дека платите ќе пораснат за над 20 до 25 отсто. И тоа е сосема реално, смета Славески.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.