Од почетокот на 2023 година можноста за поврат на данок, преку проектот мој ДДВ не само што ќе остане во функција, туку и ќе се модифицира.

Како што најави директорката на УЈП, Сања Лукаревска, во гостување во Дневникот на Сител, тоа ќе значи дека граѓаните наместо досегашните максимални 1.800 денари за едно тромесечие ќе може да добијат до 2.100 денари.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.