Не престанува масовното иселување од нашата земја. Пред неколку дена од Делчево заминаа 1000 луѓе. Само за еден ден 12 полни автобуси со делчевци кои не можат да си најдат работа ја напуштија Македонија и тргнаа да си ја бараат среќата во друга држава.

За една недела од Виница пак, тргнаа 10 автобуси. Ова е сликата од денеска – 3 полни автобуси со виничани заминуваат во странство.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.