Најновиот извештај на Енергетската заедница вели дека Северна Македонија е регионален шампион во реформи во енергетската политика, напиша премиерот во заминивање Зоран Заев на својот Фејсбук профил.

Мерките кои ги презедовме им донесоа на нашите граѓани најниска цена на струјата во цела Европа. Дополнително, обновливите извори на енергија во кои инвестираме, придонесуваат за намалување на аерозагадувањето, вели тој.

Го подобруваме квалитетот на животот на граѓаните…, напиша премиерот во друг пост на фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.