Заврши штрајкот на машиновазчите – склучен договор меѓу раководството и вработените.

Платата за јуни е исплатена денеска, додека на 15. се очекува да им биде исплатен првиот дел од јулската плата.

За квалитетот исто така се преговарало поради што им е ветено дека ќе биде покачен и ќе биде вметнат во платата за месец јули, информира за ТВ 24 Тони Димовски претставник на машиновозачите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.