Пред три дневен полициски час, еден мобилен оператор во земјава ги исклучи мобилните телефони на дел од корисниците на кои им изминал рокот за плаќање на сметката. Во време кога дури и банките се огласија на повикот на Владата и ги одложија плаќањата на кредитите за шест месеци, мобилниот оператор си стои на своето, објави Охрид 1.  

Целиот текст на овој линк.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.