Собранието на Република Северна Македонија денеска треба да ја одржи 113-та седница.

На оваа седница пратениците ќе имаат можност да поставуваат пратенички прашања до членовите на Владата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.