Заради неспособноста на владата граѓаните плаќаат повисоки сметки за парно и се во неизвесност дали ќе има греење, велат од ВМРО-ДПМНЕ, потенцирајќи дека владата не испреговара евтини цени за гасот кога тоа го правеа сите држави од регионот и светот.

Македонија плаќа најскап гас. Хаварија е и во снабдувањето со струја. Во РЕК не се копаше јаглен и се донесовме во ситуација како држава среде зима да немаме резерви ниту за две недели, па мораше да се купува скап јаглен и скапа струја. Неспособноста на владата резултира со поскапи сметки за парно и за струја за најмалку 1500 денари по домаќинство. Владата на СДСМ не може да ја извади државата од енергетска криза, потребни се предвремени парламентарни избори час поскоро. И нова влада на ВМРО-ДПМНЕ која ќе работи за доброто на граѓаните, велат од партијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.