Во Кавадарци, кај откупниот пункт „Лазово мовче“ во моментов е тензично, бидејќи лозарите сакаат да организираат мирен протест, а полицијата ги спречува во намерата, објави на Фејсбук групата „Реално Кавадарци“.

Тензично на Лазово мовче, лозаропроизводителите велат дека сакат да се упатат на протест пред општината ,полицијата ги спречува во намерата, велат ако се соберат на протест тоа да биде мирен и достоинствен протест …

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.