Од утринава по полноќ се промени цената на дизелот, додека цените на бензините остана непроменети.

Со новата одлука на Регулаторната комисија за енергетика, дизелот се продава за 2,5 денари поевтино и ќе изнесува 104 денари по литар.

Цената на бензините не се менува, односно останува 109 денари за ЕУРОСУПЕР 95 и 111,5 денари за ЕУРОСУПЕР 98.

Поевтини и цената на екстра лесното масло за два денари и ќе изнесува 103 денари. Цената на мазутот останува иста 53,3 денари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.