Уште едно ветување на Филипче и Заев пуштено по вода, пишува порталот „Здравство.мк“

Ваквите ветувања и нивната реализација се тие „мали“ нешта што ги вадат работите од колосек ги револтираат докторите го уништуваат здравството.

Ако министерот не може да распознае јавноста посочува по социјалните мрежи, поради ваквото лажење и манипулација на јавноста, пациентите и докторите, ги губиме здравствените работници и бегаат од државата, стои во текстот на порталот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.