Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Лидија Петкоска, испрати моќна порака до СДСМ за очајната состојба во којашто се наоѓа државата, практично на сите полиња.

 Ајде заедно да ѝ одговориме на колешката Марија на прашањето на која МАКЕДОНИЈА мислиме!?

 

📌 Зборувам за мојата и нашата МИЛА МАКЕДОНИЈА која никако не е „НАШАТА ЗЕМЈА“ ‼️

 

📌 Зборувам за нашата МИЛА МАКЕДОНИЈА која ја задолживте за 6,7 милијарди евра со Нула капитални проекти!

 

📌 Говорам и за мојот МИЛ ОХРИД и моите мили охриѓани кои ќе ги прашам:

 

👉 Дали гори депонијата во Буково? – Гори!

 

👉 Дали имаме селективно рушење на дивоградби и плажи? – Имаме!

 

👉 Дали улиците Абас Емин и Јане Сандански се искршени, а недовршени? – Се!

 

👉 Дали општина Охрид е рекордер по превработеност? – Е!

 

👉 Дали фекалии се излеваат во Охридското Езеро? – Се излеваат!

 

👉 Дали имаме загрозен статус на Унеско? – Имаме!

 

❓Тоа ли е најдоброто за нашата мила општина? – Дефинитивно НЕ!

 

✅ Криминалци сте и ќе си паднете од власт затоа што ниту блескате, ниту сте на прав пат, ниту можете!

 

❌ Вие сте најлошото за нашите општини и за НАШАТА МИЛА МАКЕДОНИЈА! 👇👇👇 – реагира Петкоска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.