Денес се чисти и утре ќе биде завршено чистењето на депонијата во село Аргулица!

Продолжуваме со чистење на сите места во Општина Карбинци.

На секоја исчистена локација ќе поставиме и информативни табли со кои ќе укажуваме на забраната за фрлање шут и ѓубре!

Граѓаните на Општина Карбинци заслужуваат да живеат во здрава и чиста средина!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.