Политичкиот аналитичар Александар Пандов открива уште еден скандал во владата на Заев.

Додека Македонија крвари и е на колена, Заев & co. секојдневно се трудат што повеќе народни пари да испумпаат и да си поделат. Доказ на тврдењата дека позади денешното гласање на пратениците, покрај уцени има и пари, покрај милионскиот тендер за Крсто, гледаме дека и заевиот голем пријател, истомисленик (европеец), подржувачи и промотор, Мите Лимунада, е награден со над 16 милиони денари, преку фирма на неговата сестра! Аферим ”браќа”, крв да ви се сторат. Значи за вакво сенародно помирување ќе гласаат денес нашите народни избраници! Ма браво, пишува Пандов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.