Иако минатата недела најавуваа дека нема потреба од нови мерки, бидејќи вирусот е секаде распространет, и истите нема да имаат ефект, пред два дена Владата со сосема спротивна одлука. Затворени се сите угостителски објекти. Угостителите останаа затечени. Набавките се направени, залихи на кварлива роба има, а работа ќе нема.

Затоа Паб Порта делеше гратис пиво на точење за да не го фрли набавениот пијалак кој има краток рок на трање.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.