Државната лотарија ги објави добитниците на наградите МојДДВ#MојаНаграда.

Извлекувањетo се одржа на 19 декември, а добитникот на главната награда од наградната игра е Зоран Фурнаџиски од Берово кој освои 1.000.000 денари.

Уште 15 лица добија по 20.000 денари:

Главната награда беше 1.000.000 денари, наместо иницијално предвидените 3.000.000 денари. Фондот беше скратен поради ковид кризата.

Десеттото коло беше и последно во оваа наградна игра. Следанта година наградна игра нема да има, потврдуваат од Министерството за финансии.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.